Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home4/rcan5730/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Mady
Hello Guest

Author Topic: Mady  (Read 1658 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline adelavet

  • SchH1
  • Posts: 236
Mady
« on: July 24, 2011, 12:01:17 PM »
Mady a fost primul nostru Ciobanesc German. L-am primit acum aproape 11 ani ( pe care i-ar fi implinit pe 25 iulie) de la Apararea Civila de la noi , cuibul lui fiind o monta " accidentala" cu un mascul din afara unitatii. Nu pot descrie in cuvinte cata bucurie ne-a adus in toti acesti ani alaturi de noi, cum s-a lipit in totalitate de noi ( a crescut in apartament de mic dar s-a adaptat perfect, activitatea lui favorita pe langa plimbari fiind dormitul unde vroia el, in principal pe fotoliul lui ). Inca nu ne vine sa credem ca au trecut aproape doua saptamani de cand nu mai e, dar s-a luptat cu cancerul osos din toate puterile, a fost cel mai curajos si rabdator  caine, si cred ca a luptat pentru noi pana in ultima clipa, pana cand a obosit.

zimbris

  • Guest
Re: Mady
« Reply #1 on: July 24, 2011, 12:05:46 PM »
Imi pare rau pt pierderea lui Mady.. sunt convins ca pe masura ce au trecut zilele, absenta lui devine mai acuta. Sper sa va gasiti puterile sa treceti peste momentele astea si sa va bucurati de cainele care a fost.

Offline adelavet

  • SchH1
  • Posts: 236
Re: Mady
« Reply #2 on: July 24, 2011, 12:15:45 PM »
Multumesc mult. Pe zi ce trece devine putin mai usor in sensul ca ne amintim numai momentele bune cu el nu si cele in care suferea. Am incercat sa atasez poze dar cele care le am sunt prea mari ( poate le modific).

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Mady
« Reply #3 on: July 24, 2011, 12:18:55 PM »
In primul rand, sincere condoleante pentru pierderea suferita!
Am incercat sa atasez poze dar cele care le am sunt prea mari ( poate le modific).
Da, pozele atasate trebuie sa aiba maxim 200 kb/poza.
Nu in ultimul rand, bun venit pe forum!

Offline adelavet

  • SchH1
  • Posts: 236
Re: Mady
« Reply #4 on: July 24, 2011, 12:24:36 PM »
In a doua poze e Mady in martie 2011, prima e cu 5 zile inainte de a muri

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Mady
« Reply #5 on: July 24, 2011, 12:41:18 PM »
Foarte frumos exemplar! RIP! 

zimbris

  • Guest
Re: Mady
« Reply #6 on: July 24, 2011, 01:08:35 PM »
frumos caine...

Offline Schwarz

  • SchH3
  • Posts: 1112
Re: Mady
« Reply #7 on: July 25, 2011, 01:16:13 AM »
R.I.P. Mady
"Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont!"