Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home4/rcan5730/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Circulara AChR
Hello Guest

Author Topic: Circulara AChR  (Read 6120 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Circulara AChR
« Reply #15 on: June 02, 2011, 06:39:53 AM »
La noi, la Ciobanesc German a fost legat numai Figo, dar si acolo a stat Catalin in permanenta langa el.
Atitudine responsabila!  :ok:

si la Brasov erau lasati cainii legati de garduri si sareau in lese unii la altii de numa numa!
In majoritatea expozitiilor ai parte de acest scenariu, atat la CG, cat si la alte rase.
Si mai sunt unii care-si mai si "altoiesc" cainii pentru ca latra saracii, legati fiind care pe unde apuca...

zimbris

  • Guest
Re: Circulara AChR
« Reply #16 on: June 02, 2011, 08:40:21 AM »
si uite-asa, se vor lua si alte masuri si mai drastice, pana cand crescatorii vor fi frumos "dirijati" sa selecteze in programele de crestere caini la fel de cuminti ca mieii si, respectiv, in cativa ani vor fi caini numai buni.... sa te uiti la ei, si-atat. Iar la baza sa stea neatentia unui proprietar neatent sau iresponsabil. Era bine de stiut ceva mai multe detalii de la evenimentul respectiv..

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Circulara AChR
« Reply #17 on: June 02, 2011, 08:44:24 AM »
Si asta din vina cui? A stapanilor iresponsabili, care desi stiu ca nu au "mielusei" isi lasa cainii nesupravegheati!

zimbris

  • Guest
Re: Circulara AChR
« Reply #18 on: June 02, 2011, 08:51:38 AM »
cum ziceam, ceva mai multe detalii erau bune, pt a se putea trage o concluzie mai clara, in opinia mea..

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Circulara AChR
« Reply #19 on: December 06, 2011, 12:29:34 PM »

Offline bobo70

  • SchH3
  • Posts: 1178
Re: Circulara AChR
« Reply #20 on: December 06, 2011, 10:53:33 PM »
Circulara 39 - 05.12.2011

Hopaaaaa.... Dar in ce biserica o fi fluierat d-nul Willy Landt?

zimbris

  • Guest
Re: Circulara AChR
« Reply #21 on: December 06, 2011, 11:21:50 PM »
Hopaaaaa.... Dar in ce biserica o fi fluierat d-nul Willy Landt?
:grin:

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Circulara AChR
« Reply #22 on: June 16, 2012, 04:25:33 AM »
CIRCUALRA 22/15.06.2012
COMUNICAT

ben

  • Guest
Re: Circulara AChR
« Reply #23 on: June 16, 2012, 05:21:15 AM »
Doar ce-am vorbit mai devreme la telefon cu un prieten bun, antrenor de Haltere, care acum e la un concurs la Botosani, cu copiii lui. Imi spunea cum l-au furat arbitrii in cazul unuia din elevii lui.. Coruptie intalnim in toate ariile in tzara asta, e normal ca din cand in cand cineva sa se mai si sature si are ceva de spus, dar conteaza si cum o spui.

Nu ma freresc sa spun si eu ca am constientizat neregularitati in ce priveste activitatea arbitrilor in chinologie la noi iar in cazul actionarilor in instanta PROBELE, DOVEZILE vorbesc dar deh.. Romania.. coruptia e cum spuneam, in toate partile si nu te poti astepta la dreptate in adevaratul sens al termenului.

Sunt sigur ca acest politist de Arad nu s-a trezit intr-o dimineata gandindu-se "ia, sa ma iau la tranta putin cu ACHR-ul"... Nu iese fum fara foc, undeva ceva s-a intamplat. Dar cum spuneam, conteaza cum anume iti comunici parerile, cu atat mai mult cand e vorba de spatiul virtual public, motiv pt care am cerut si unora din voi sa fiti mai atenti la modul de exprimare in forum, pt ca nu stie nimeni ce directie apuca unii termeni, cand ti-e lumea mai draga.

Eu am fost amenintat (cu totul aiurea) de un fost membru in forum, cu actionarea in instanta.. Nu avea nicio baza in care sa o poata face ba mai mult, el a procedat asa dupa ce eu i-am furnizat niste informatii pt care ar fi trebuit sa-mi multumeasca, motiv pt care am hotarat ca voi tine pt mine ceea ce eu consider a fi informatie buna (ma refer la chinologie, genetica, linii sanguine).

Inchei gandul meu prin a spune ca da, sunt de acord ca sunt probleme la noi in arbitraj, majoritatea dintre voi cunoasteti show-urile din trecut, gen "Nu exista in standard CG negru"  sau "nu e caine de rasa CG". Deci.. fara comentarii.
Pana una alta, un corp ca ACHR-ul, fie care are dreptate intr-o anumita situatie sau nu, are puterea si poate da ce circulara vrea, cand vrea.. cu asta in minte, cine are de ales..? Mai ales cand ACHR-ul are sustinere de la inaltime, ce anume speri sa poti face, in RO..?

Orice padure cu.. ale ei, trebuie sa invatam sa traim in padurea asta, cu bune si cu rele. Cine vrea padure mai frumoasa, trebuie probabils a caute undeva in afara tarii.

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Circulara AChR
« Reply #24 on: March 15, 2014, 12:44:45 PM »

Offline adelavet

  • SchH1
  • Posts: 236
Re: Circulara AChR
« Reply #25 on: March 17, 2014, 05:52:00 AM »
Deci de asta ieri la examenele de lucru se verificau microcipurile si se faceau fotografii ( nu m-am uitat sa vad daca se si filma).

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Circulara AChR
« Reply #26 on: March 17, 2014, 06:53:18 AM »
Cel mai probabil da. Unde ati fost, la ce examen(e)?

Offline adelavet

  • SchH1
  • Posts: 236
Re: Circulara AChR
« Reply #27 on: March 17, 2014, 07:27:22 AM »
La Ilia, Hunedoara. Doar ne-am uitat, au fost Bh si Ipo. L-am vazut si pe Bobo cu Waldo. Cel mai impresionant a fost o femela de Ciobanesc Olandez cu 3 picioare care luase proba de urma deja cu 100 de puncte, si sarea si peste obstacol de 1 metru.

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Circulara AChR
« Reply #28 on: March 17, 2014, 07:56:17 AM »
Super!  :)

ben

  • Guest
Re: Circulara AChR
« Reply #29 on: March 17, 2014, 10:39:14 AM »
Cel mai impresionant a fost o femela de Ciobanesc Olandez cu 3 picioare care luase proba de urma deja cu 100 de puncte, si sarea si peste obstacol de 1 metru.
Wow..