Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home4/rcan5730/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
CNCG
Hello Guest

Author Topic: CNCG  (Read 9342 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zimbris

  • Guest
Re: CNCG
« Reply #15 on: February 25, 2011, 03:45:42 AM »
Te pomenesti Nica e vicepredinte chinotehnist si nu stim noi. :devil:
De cand il vezi tu (dpdv organizational) pe aceasi treapta cu Jiri?

 :laugh:  ma faci sa rad.. dar nu spun de ce, pt ca trebuie sa respect anumite nume.. oricum, mai strange si tu ceva info, o sa-ti fie de folos  ;)

poate ai sa fii surprins, dar nici nu stiu ce si cum si daca mai "invarte" Nica in club, cand ma vad cu el vorbim despre caini, iar dupa ce terminam despre caini, bem o bere si vorbim iar despre caini. Nu despre cine ce a facut in club, sau n-a facut.

Dintre cei demisionari nu e niciunul in conducerea CNCG. Atata timp cat in conducere avem exemplare si exemple de "asa nu", nu vad cum o sa putem evolua ca si club. Mai degraba e vorba de involutie.

sa inteleg ca nu crezi in "am gresit, hai sa reparam greseala"...

Am mentionat ca avem si noi bubosii nostri, dar te asigur ca nu o sa conduca nimic, poate masina proprie.
Daca o sa ajunga sa conduca, eu plec si de acolo si ma mut in alta tara.

Bogdane... sincer, nu ai cum sa ma asiguri cu privire la lucrurile astea.. bubosii de care zici, inca primesc atentie, tipul de atentie care se atribuie unui "cineva" in domeniu.

Eu nu am motiv sa iau apararea cuiva din conducerea existenta, ba din contra, apreciez ca s-au involburat apele atunci cand s-a trecut la masuri, iar pt mine asta inseamna ceva. Nu sustin pe X sau Y ci, ca si tine, imi doresc un club "sanatos".

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: CNCG
« Reply #16 on: February 25, 2011, 03:47:00 AM »
1. Dau examene de munca in restaurant
Si cu cainii in masina!

Dintre cei demisionari nu e niciunul in conducerea CNCG.
Nu, dar unii se cunosc (sau se cunosteau as indrazni sa zic, dupa cat de impotriva sunt acum :huh: ) bine, poate prea bine cu "conducerea".  :)

Offline Bogdan

  • SchH2
  • Posts: 485
Re: CNCG
« Reply #17 on: February 25, 2011, 03:50:17 AM »
Faptul ca nu vorbesti despre club ma conduce spre concluzia ca nu sti multe lucruri despre ce a condus la decizia noastra.
Stai linistit ca eu mi-am spus punctul de vedere despre acele persoane la care te referi si parerea este unanima, chiar daca nu este facut publica. faptul ca au o oarecare trecere pe forum nu inseamna ca au trecere la mine sau la alte persoane implicate in fenomen.

zimbris

  • Guest
Re: CNCG
« Reply #18 on: February 25, 2011, 03:51:34 AM »
Nu, dar unii se cunosc (sau se cunosteau as indrazni sa zic, dupa cat de impotriva sunt acum :huh: ) bine, poate prea bine cu "conducerea".  :)
...asta m-a surprins si pe mine.. de-aia am si postat acolo in topic.. imi imaginez ce rasturnari de situatii trebuie sa fi avut loc, de s-au intors la 180 grade cativa dintre ei..

Offline Bogdan

  • SchH2
  • Posts: 485
Re: CNCG
« Reply #19 on: February 25, 2011, 03:53:14 AM »
Si cu cainii in masina!
Nu, dar unii se cunosc (sau se cunosteau as indrazni sa zic, dupa cat de impotriva sunt acum :huh: ) bine, poate prea bine cu "conducerea".  :)

Nici macar nu au dus cainii cu ei.

Toti ne cunoastem mai mult sau mai putin, dar faptul ca CC nu ia deciziile dorite de majoritate si nu promoveaza o miscare sanatoasa in cadrul clubului ia facut pe multi sa "uite" de prietenii.
Vorba aia, "frate, frate, dar branza-i pe bani"

zimbris

  • Guest
Re: CNCG
« Reply #20 on: February 25, 2011, 03:55:14 AM »
Faptul ca nu vorbesti despre club ma conduce spre concluzia ca nu sti multe lucruri despre ce a condus la decizia noastra.

stiu multe, dar imi vad de ale mele sau, asa cum ai vazut, reactionez cand "dau" de neregularitati, iar ai vazut si tu, ce urmari au avut anumite dialoguri, cu ceva luni in urma.

Stai linistit ca eu mi-am spus punctul de vedere despre acele persoane la care te referi si parerea este unanima, chiar daca nu este facut publica. faptul ca au o oarecare trecere pe forum nu inseamna ca au trecere la mine sau la alte persoane implicate in fenomen.

om trai si om vedea.. eu n-as fi avut asa pata pusa pe cativa dintre ei, daca si-ar fi asumat raspunderea si ar fi recunoscut ce au facut.. sub nici o forma nu as da voie unor asemena oameni in lumea CG-ului.

Offline Bogdan

  • SchH2
  • Posts: 485
Re: CNCG
« Reply #21 on: February 25, 2011, 04:01:04 AM »
Mai ales ca acum esti destul de patit si tu si Nica din cauza unor asemenea personaje.
Sti bine ca si la case mai mari se pot strecura furtisaguri dar cu siguranta reactia clubului e diferita fata de acele persoane.

zimbris

  • Guest
Re: CNCG
« Reply #22 on: February 25, 2011, 04:04:12 AM »
Mai ales ca acum esti destul de patit si tu si Nica din cauza unor asemenea personaje.
Sti bine ca si la case mai mari se pot strecura furtisaguri dar cu siguranta reactia clubului e diferita fata de acele persoane.
Intr-un final ma intereseaza ceea ce fac in propria curte.. putem fi patiti doar pana la un punct..
Deocamdata palme am luat mai mult de la genetica decat la oameni.. genetica e neiertatoare.. cu oameni se poate lucra, e loc de schimbare..

Offline kangdanlin

  • SchH3
  • Posts: 2132
Re: CNCG
« Reply #23 on: February 25, 2011, 05:46:07 AM »
cred ca fiecare are partea de vina...pana acum au trecut cu vederea intentionat una si alta toti, si arbitrii si crescatorii, iar acum ca s-a stricat treaba mult prea tare incep sa se acuze unii pe altii....parerea mea ca ceea ce nu mai poate fi reparat ar trebui sa se elimine si ce se poate repara sa se repare...dar in nici un caz nu se va reusi nimic fara transparenta totala....un sait/forum actualizat la zi cred eu ca ar fi absolut necesar pentru a reusi o comunicare si un dialog...daca totul este public si la vedere, nu mai este loc de mismasuri

daca fiecare da vina pe "vecinu" fara sa se vada prima data in oglinda, o sa se ramana la stadiul la care s-a ajuns azi
Attitude is a little thing that makes a big difference.
Winston Churchill

Offline Bogdan

  • SchH2
  • Posts: 485
Re: CNCG
« Reply #24 on: February 25, 2011, 07:59:48 AM »
Daca CNCG in cei 13 ani de activitate ar fi impus un regulament de crestere si ar  fi respectat statul propriu nu se ajungea la demisii. Dar nu fac nimic pentru ca le convine si convine si inmultitorilor.
Hai sa facem un inventar, sa vedem cine in ce categorie se incadreaza!

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: CNCG
« Reply #25 on: February 25, 2011, 08:30:47 AM »
Pentru eventualii interesati care n-au citit inca statutul : http://www.workdogs.ro/statut.htm


Offline Bogdan

  • SchH2
  • Posts: 485
Re: CNCG
« Reply #26 on: February 25, 2011, 10:13:49 AM »
Pentru eventualii interesati care n-au citit inca statutul : http://www.workdogs.ro/statut.htm

Din pacate acest statut nu mai este valabil.
Asta e inca o problema care denota cat de seriosi sunt cei din CC al CNCG.

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: CNCG
« Reply #27 on: March 13, 2011, 09:32:10 AM »
http://www.clcgbaiamare.ro



Se pare ca nu se mai tine Campionatul National la Baia Mare anul asta.  :lol:

Offline kangdanlin

  • SchH3
  • Posts: 2132
Re: CNCG
« Reply #28 on: March 13, 2011, 02:07:41 PM »
astept sa vad daca va schimba vreuna din tabere principiile dupa care face selectia...atat timp cat merg pe aceleasi principii, se vor afunda si mai tare..indiferent ce club ar fi, si indiferent cine il conduce..pana acum nu se vad decat orgolii prostesti, si munca de selectie foarte putin..daca vor continua tot asa vor pierde toti!
mi-ar placea sa vad ca CNCG nu se mai inchina la SV, si odata cu eliminarea "crescatorilor" va incepe sa gandeasca singur regulile de selectie,pentru ca pe cei care si-au dat demisia sincer nu-i vad capabili sa-si schimbe viziunea, ba din contra, in schimb CNCG a luat in ultima vreme cateva initiative diferite de mersul obisnuit de pana acum..astept sa vad care-i pasul urmator..daca vor adopta o viziune cat de cat aproape de ceea ce imi place mie, eu ma inscriu in CNCG, daca nu ..nu
ar fi bine daca s-ar trimite oficial o cerere de explicatii catre SV,pentru nivelul CG la nivel mondial de la ora actuala, chiar imi doresc sa stiu cum justifica ei criza in care se afla rasa
Attitude is a little thing that makes a big difference.
Winston Churchill

Offline kangdanlin

  • SchH3
  • Posts: 2132
Re: CNCG
« Reply #29 on: March 14, 2011, 01:47:31 PM »
tocmai de asta am si spus, ca astept sa vad ce o sa se intample in continuare...momentan pentru mine toti  sunt cam in aceeasi oala..iar faptul ca si unii si ceilalti acum vor sa-si spele oarecum fata mie mi se pare o gluma proasta, atat timp cat de esenta problemei nu se atinge nimeni, nici macar in treacat
Attitude is a little thing that makes a big difference.
Winston Churchill