Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home4/rcan5730/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
probleme de iarna/winter problems
Hello Guest

Author Topic: probleme de iarna/winter problems  (Read 1666 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kangdanlin

  • SchH3
  • Posts: 2132
probleme de iarna/winter problems
« on: December 12, 2010, 03:01:26 PM »
da...se apropie sarbatorile..au inceput deja pocnitorile la noi in oras..tocmai am avut prima experienta cu greif in sensul asta..adica am trecut cu el pe strada pe langa cateva pocnitori aruncate aproape de niste pusti, care au luat-o la fuga, fiind luati in vizor de cativa politisti
de fapt nu la pocnitori vroiam sa ma refer...ci vreau sa stiu voi cum procedati cand scoateti cainele prin oras, si peste tot este aruncat nisip cu sare pentru dezghetare...ati avut pana acum vreo problema cu sarea de pe jos, sau nu e nici o problema?
Attitude is a little thing that makes a big difference.
Winston Churchill

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: probleme de iarna/winter problems
« Reply #1 on: December 12, 2010, 03:13:50 PM »
Cu pocnitorile n-ar trebui sa aiba probleme Greif al tau, si noi am trecut printr-o experienta asemanatoare acum cativa ani, niste pushlamale au aruncat ceva petarde care au explodat chiar sub nasul Tarei, la o distanta mica, dar n-a afectat-o cu nimic. Cu sarea si nisipul aruncate pe jos, nu-l lasa sa linga. Sarea in sine este oricum interzisa in alimentatia cainilor. Sper ca ti-am putut fi de folos, poate mai apar si alte sfaturi/idei.

Offline kangdanlin

  • SchH3
  • Posts: 2132
Re: probleme de iarna/winter problems
« Reply #2 on: December 12, 2010, 03:22:24 PM »
Quote from: "Thara"
Cu pocnitorile n-ar trebui sa aiba probleme Greif al tau, si noi am trecut printr-o experienta asemanatoare acum cativa ani, niste pushlamale au aruncat ceva petarde care au explodat chiar sub nasul Tarei, la o distanta mica, dar n-a afectat-o cu nimic. Cu sarea si nisipul aruncate pe jos, nu-l lasa sa linga. Sarea in sine este oricum interzisa in alimentatia cainilor. Sper ca ti-am putut fi de folos, poate mai apar si alte sfaturi/idei.
nu...de pocnitori chiar nu-mi fac grija
in schimb legat de sarea de pe jos...ma gandeam sa nu se irite pe labe sau ceva...pana acum n-am patit-o ,dar mai bine sa stiu dinainte care-i treaba..de asta intreb daca ati avut vreo problema in sensu asta
Attitude is a little thing that makes a big difference.
Winston Churchill

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: probleme de iarna/winter problems
« Reply #3 on: December 12, 2010, 03:26:37 PM »
Cu picioarele n-am vazut sa fi avut vreodata Tara probleme de la asa ceva. Si am plimbat-o mult inclusiv iarna, prin oras. Totul e, zic eu, sa nu puna gura pe unde este aruncat "preparatul" asta...In rest CG-ii din cate am observat fac fatza cu brio iernii si chiar le place. Cel putin zaluda mea e innebunita dupa zapada, se arunca acolo unde e zapada mai mare si se tavaleste prin ea.  :D

Offline kangdanlin

  • SchH3
  • Posts: 2132
Re: probleme de iarna/winter problems
« Reply #4 on: December 12, 2010, 03:57:11 PM »
:)
Attitude is a little thing that makes a big difference.
Winston Churchill

zimbris

  • Guest
Re: probleme de iarna/winter problems
« Reply #5 on: December 12, 2010, 10:48:37 PM »
nu mi-am pus niciodata problema asta cu sarea.. pe unde il plimbam eu pe Ben etc.. nu era cazul sa ma ingrijorez...
Iar cu pocnitorile.. Ben deja se pregatea de "lansare", vecina de la etajul de deasupra noastra isi scutura din cand in cand cuverturi si altele, de la feam, iar Ben vedea capatul de cuvertura, pe geam, asociat cu zgomotul produs la scuturare sarea sa muste la geam. Tind sa cred ca asta l-a facut sa reactioneze asa de fiecre data cand se auzeau pocnituri, indiferent de sursa.
Axa si ea are o atitudine de atac cand aude pocnituri.. cred ca de la zgomotul produs de bici si-a format deprinderea asta. Eu daca pocnesc in curte, sau pur si simplu bat tare din palme, ea vine si sare pe langa mine si face niste zgomote mai simpatice, ca si cum ar intreba "unde e mansonul".