Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home4/rcan5730/public_html/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Arbitrii si 'gafele' lor
Hello Guest

Author Topic: Arbitrii si 'gafele' lor  (Read 1120 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Schwarz

  • SchH3
  • Posts: 1112
Arbitrii si 'gafele' lor
« on: October 24, 2012, 12:13:32 PM »
Deci, dupa patania de la Sibiu cu domnul Petru Muntean in care Sasha era declarata atipica rasei, am luat-o in freza si la Turda de la doamna Andreea Csatari.
M-am prezentat la expozitie cu o femela de Ciobanesc German din linie de lucru, cumparata de domnul Adrian Letca din Germania, cu ADN, test de displazie efectuate tot in Germania.
Atat mie cat si celuilalt concurent cu Ciobanesc German din linie de lucru care a participat, nu ni s-a dat drept de reproductie pentru ca dupa explicatia doamnei arbitru Andreea Csatari, se urmareste la CG de lucru omogenizarea rasei, iar cele 2 femele prezente in ring nu semanau cu cainele de lucru pe care doamna arbitru il are acasa (aceasta a fost textual explicatia dansei), deci concluzia este urmatoarea: standardul rasei la CG de lucru se face dupa cainele doamnei Andreea Csatari.

P.S. Acum 2 ani de zile la Constanta un Ciobanesc German de lucru negru, cumparat din Germania cu anatomie foarte buna a primit calificativul satisfacator pe motiv ca nu este buna culoarea...
"Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont!"

Offline prototype

  • Global Moderator
  • Posts: 2146
Re: Arbitrii si „gafele” lor
« Reply #1 on: October 24, 2012, 12:15:25 PM »
Tu-i mai numesti pe oamenii astia "domni"? :nein:

Imi pare rau pentru ce-ai patit!

Offline Schwarz

  • SchH3
  • Posts: 1112
Re: Arbitrii si „gafele” lor
« Reply #2 on: October 24, 2012, 12:36:33 PM »
Ideea era sa merg la expo. de la Bacau, dar cum s-a amanat.. am ajuns la Turda.
"Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont!"

Offline prototype

  • Global Moderator
  • Posts: 2146
Re: Arbitrii si „gafele” lor
« Reply #3 on: October 24, 2012, 12:39:40 PM »
La Bacau as fi mers si eu. De fapt, planuisem asta imediat dupa ce am venit de la cea din Iasi.

Offline guest

  • Administrator
  • Posts: 0
Re: Arbitrii si �gafele� lor
« Reply #4 on: October 24, 2012, 10:19:41 PM »
Este de inteles ca si arbitrii sunt oameni, insa nu ma duc intr-o expozitie ca sa-mi fie arbitrat cainele dupa "gusturile personale" sau dupa "cainele de acasa" al arbitrului, ci dupa standard. Altfel, nu ar mai avea rostul sa fie cheltuiti bani (inscriere, deplasari iar uneori chiar si cazare).